Committee on Design & Preservation

Members

  • David Basista
    Term expires: December 31, 2021
  • Howard Boyle II
    Term expires: December 31, 2023
  • William Dunick
    Term expires: December 31, 2022


  • Peter Kiersted
    Term expires: December 31, 2020
  • Mark Weisman
    Term expires: December 31, 2021

Agendas & Minutes

Agendas are available prior to the meetings. Minutes are available following approval.

View Most Recent Agendas and Minutes

Kent Codified Ordinance

Codified Ordinance 1393.03: Shall consist of five members appointed by Council for staggered three year terms. Initial terms shall be as follows: one member for a term of one year; two members for a term of two years; and two members for a term of three years. Subsequent appointments shall be for terms of three years.